„Dig.IT. Transformacja cyfrowa polskich MŚP" to nazwa projektu grantowego, który ma zostać uruchomiony przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A.
Instrument będzie skierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w Polsce z sektora przemysłu, produkcji i usług na rzecz przemysłu, w zakresie transformacji cyfrowej, aby zwiększyć ich konkurencyjność na rynku.
Dofinansowaniu podlegać będzie zakup nowoczesnych technologii cyfrowych, środków trwałych oraz szkolenia dla pracowników. Umożliwia wprowadzenie innowacji produktowych, procesowych lub organizacyjnych, które przyspieszą rozwój przedsiębiorstwa.
Wsparcie udzielane będzie w formie dotacji bezzwrotnej w ramach pomocy de minimis.
Elektronicznie za pośrednictwem Informatycznego Systemu Obsługi Projektów (ISOP) wraz z częścią finansową Wniosku w formacie Excel i PDF, bez pozostałych załączników oraz w formie pisemnej na formularzu wygenerowanym i wydrukowanym z ISOP wraz z załącznikami określonymi w Regulaminie przeprowadzania konkursu.
Przedsiębiorstwo może pozyskać dofinansowanie o równowartości:
Granty obejmą zakup nowoczesnych technologii cyfrowych (oprogramowanie), środków trwałych (sprzęt IT) oraz szkolenia dla pracowników.
W części obligatoryjnej projektu (jako koszty dominujące):
W części fakultatywnej (jako koszty uzupełniające):
Obecnie, w obliczu braku podpisanej umowy z Ministerstwem, ARP S.A. nie jest w stanie określić dokładnych dat rozpoczęcia projektu, ani dalszych jego szczegółów. ARP S.A. oczekuje na odpowiedź z Ministerstwa w zakresie złożonych przez nią propozycji.
Prawdopodobne warunki udziału w konkursie (zgodnie z informacją z ARP S.A., bazujące na projekcie Sieć Otwartych Innowacji – SOI) :
Maksymalna intensywność wsparcia na pokrycie kosztów kwalifikowalnych wynosi 70%.
W przypadku wydatków objętych pomocą de minimis weryfikowane będzie, czy całkowita kwota pomocy de minimis dla danego podmiotu w okresie trzech lat podatkowych
(z uwzględnieniem wnioskowanej kwoty pomocy de minimis oraz pomocy de minimis otrzymanej z innych źródeł) nie przekracza równowartości 200 000 euro (w przypadku przedsiębiorstw prowadzących działalność zarobkową w zakresie drogowego transportu towarów – 100 000 euro) w okresie trzech lat podatkowych.
W trakcie oceny weryfikowana będzie informacja o otrzymanej przez wnioskodawcę pomocy de minimis w oparciu o dane dostępne w systemie SUDOP (System Udostępniania Danych O Pomocy). Stwierdzenie przekroczenia dopuszczalnej kwoty pomocy de minimis będzie skutkowało zmniejszeniem dofinansowania lub odrzuceniem projektu podczas oceny wniosku.
nie podlega wykluczeniu z ubiegania się o Grant.
jest zarejestrowany i prowadzi działalność gospodarczą na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
ma status mikro, małego lub średniego przedsiębiorcy.
posiada formalne zdolności do zawarcia Umowy o powierzenie grantu.
Projekt musi dotyczyć innowacji na poziomie gotowości technologicznej TRL 7 lub wyższej.
Przedmiot Projektu wpisuje się w co najmniej jedną z Krajowych Inteligentnych Specjalizacji
Realizacja projektu musi być zgodna z Wnioskiem o powierzenie grantu. Nie można rozpocząć realizacji projektu przed spełnieniem się warunku zawieszającego określonego w Umowie warunkowej, projekt zostanie rozpoczęty po dniu złożenia Wniosku.
Jesteśmy zespołem ekspertów w dziedzinie doradztwa biznesowego, inwestycyjnego i finansowego. Mamy wieloletnie doświadczenie w obszarze wspierania innowacyjności, przedsiębiorczości. Od pomysłu, przez konceptualizację, planowanie, pozyskanie finansowania zewnętrznego, wdrożenie, rozwój i internacjonalizację. Naszą misją jest wspieranie przedsiębiorców w pozyskiwaniu dotacji. Zapoznaj się z aktualną listą konkursów w 2023 roku.
Chcesz poznać naszą ofertę usług doradczych na przygotowanie wniosku?
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 502 184 926 lub wysłania wiadomości na adres: kontakt@ideazone.pl