Pozyskiwanie inwestorów - wsparcie Ideazone

Pozyskanie inwestorów

Wsparcie pozyskania inwestorów, w tym przygotowanie umów inwestycyjnych, wycen, biznes planów i prezentacji inwestycyjnych, projektów uchwał, zmian umów spółki, kontraktów menedżerskich i programów motywacyjnych

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ KONTAKT

Pomogliśmy już dziesiątkom start-upom i firmom w fazie wzrostu w pozyskaniu finansowania od inwestorów.

Specjalizujemy się w wycenie przedsiębiorstw, opracowaniu oraz weryfikacji biznes planów i prezentacji inwestycyjnych, ustalaniu warunków inwestycji z właścicielami i inwestorami, prowadzeniu negocjacji wspólników lub akcjonariuszy z inwestorami, strukturyzowaniu procesów inwestycyjnych pod kątem prawnym i biznesowym, opracowaniu umów inwestycyjnych zabezpieczających interesy wszystkich stron transakcji, wydzielaniu i wnoszeniu zorganizowanych części przedsiębiorstwa (ZCP) do spółek celowych, przygotowaniu umów aportowych, zapewnieniu zgodności umów spółki z dokumentacją inwestycyjną, opracowaniu kontraktów menedżerskich i programów motywacyjnych dla pracowników (ESOP), tworzeniu dokumentacji i wsparciu przebiegu walnych zgromadzeń, wsparciu procesów fuzji i przejęć. We wszystkich zmianach i procesach korporacyjnych dbamy przede wszystkim o zapewnienie bezpieczeństwa i najlepszych warunków współpracy i rozwoju dla firmy, jej właścicieli i zarządu.

Zakres usług

Wycena firm i projektów
Wycena przedsiębiorstw oraz projektów inwestycyjnych metodami dochodowymi, rynkowymi i majątkowymi.
Biznes plany i analizy
Opracowanie oraz weryfikacja biznes planów i prezentacji inwestycyjnych, przeprowadzanie niezbędnych analiz rynkowych.
Wsparcie w negocjacjach
Ustalanie warunków inwestycji z założycielami firm i inwestorami, prowadzenie negocjacji wspólników lub akcjonariuszy z inwestorami.
Opracowywanie umów
Przygotowywanie projektów umów inwestycyjnych koncentrujących się na wspólnych celach i zabezpieczających interesy wszystkich stron.
Koordynacja procesu
Strukturyzacja procesów inwestycyjnych pod kątem prawnym i biznesowym, w tym koordynacja pracy notariuszy, doradców prawnych i podatkowych, księgowych, tłumaczy oraz prowadzenie wielostronnych negocjacji.
Zmiany formalne w spółkach
Opracowanie projektów i zmian do umów spółki związanych m.in. z podwyższeniem kapitału zakładowego, pozyskaniem inwestora, wprowadzeniem klauzul przyciągania, przyłączenia lub pierwszeństwa zakupu, wdrażaniem programów motywacyjnych opartych o udziały/akcje dla pracowników (ESOP), kontraktów menedżerskich.
Zmian własnościowe
Wydzielanie i wnoszenie zorganizowanych części przedsiębiorstwa (ZCP) do spółek celowych, przygotowywanie umów aportowych.
Przekształcenia
Realizacja procesów przekształceń podmiotów gospodarczych - zmiany formy prawnej, struktury właścicielskiej, organów spółki oraz przygotowanie dokumentacji i wsparcie przebiegu walnych zgromadzeń.
Zmiany rejestrowe
Przygotowanie wniosków rejestracyjnych, zmianowych, likwidacyjnych do sądów rejestrowych
Doradztwo biznesowe
Doradztwo biznesowe dot. m.in. optymalnych kierunków rozwoju, wyboru najlepszych opcji inwestycyjnych, oceny projektów inwestycyjnych, możliwości internacjonalizacji.
Pozyskiwanie dofinansowania
Pozyskiwanie kapitału ze środków prywatnych i publicznych, w tym przygotowanie niezbędnych dokumentów, prezentacji, wycen spółki lub przedsięwzięcia.
Likwidacja spółek
Kompleksowe przeprowadzenie procesu likwidacji podmiotów gospodarczych (do wykreślenia z rejestru).

Dlaczego możesz nam zaufać?

Jesteśmy zespołem ekspertów w dziedzinie doradztwa biznesowego, inwestycyjnego i finansowego. Mamy wieloletnie doświadczenie w obszarze wspierania innowacyjności, przedsiębiorczości i B+R w organizacjach . Od pomysłu, przez konceptualizację, planowanie, pozyskanie finansowania zewnętrznego, wdrożenie, rozwój i internacjonalizację. 

Sprawdzony partner
Posiadamy ponad 15 letnie doświadczenie doradcze.
Doświadczenie inwestorskie
Od wielu lat prowadzimy wlasną działalność inwestorksą w zakresie wdrażania nowych technologii innowacyjnych.
Profesjonalność świadczonych usług
Posiadamy szereg sukcesów na koncie potwierdzonymi referencjami zadowolonych klientów.

Nasze usługi świadczymy również w języku angielskim oraz współpracujemy z tłumaczami innych języków. 

Zapraszamy do kontaktu (+48) 502 184 926.