Zarządzanie wiedzą w organizacji z Innovationcast - Ideazone

Zarządzanie wiedzą w organizacji z Innovationcast

Zarządzanie wiedzą w organizacji z Innovationcast

Zarządzanie wiedzą w organizacji to nie tylko dystrybucja materiałów i szkolenia, lecz także świadomość procesów zachodzących wokół organizacji. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego monitorowanie otoczenia jest kluczowe dla sukcesu twojej firmy oraz w jaki sposób system Innovationcast może usprawnić obieg informacji w organizacji.


Grafika prezentująca zespół podczas pracy nad zarzadzaniem innowacyjnością.
.

Znajomość otoczenia w dobie przesytu informacji.

Dostęp do informacji jeszcze nigdy nie był tak prosty. Na wyciągnięcie Twojej ręki są wiadomości gospodarcze, technologiczne oraz wszelkiego rodzaju dane rynkowe. Poczynania twoich konkurentów możesz monitorować za pomocą mediów społecznościowych. Z Internetu dowiesz się również czym zajmują się Twoi potencjalni klienci. Przesyt informacji powoduje jednak, że wiele kluczowych sygnałów dla twojej organizacji jest pomijanych, Twoi pracownicy nie posiadają bowiem odpowiedniego narzędzia do dzielenia się wiedzą.


Ustrukturyzowany przepływ wiedzy w twojej organizacji.

Prowadzenie spójnej polityki informacyjnej wymaga wprowadzenia procedur i zasad przepływu wiedzy. Usztywnienie tego procesu prowadzi jednak do hamowania kreatywności i swobody pracowników. Niejednokrotnie bowiem nawet pozornie nieistotny sygnał z otoczenia może stanowić impuls dla rozwoju innowacji. W systemie Innovationcast możesz prowadzić przejrzystą politykę informacyjną, zostawiając swoim pracownikom dowolność w wyborze publikowanych treści:


Kreator formularzy

Personalizacja tytułów sekcji możliwych odpowiedzi pozwala na lepsze dopasowanie systemu do potrzeb organizacji. Innovationcast idzie krok dalej, pozwalając na inteligentne dodawanie interaktywnych pól do wszystkich formularzy systemu. Mowa tutaj o formularzach zgłaszania pomysłów, formularzach ewaluacyjnych oraz formularzach zgłaszania propozycji wyzwań. Oprócz podstawowych pól takich jak pola tekstowe, pola wyboru i checkboxy, Innovationcast oferuję szereg pól dodatkowych. Możesz dodawać slidery, macierze, szeregowanie odpowiedzi, oceny w skali wraz z nadaniem wagi punktowej.

Interfejs systemu Innovationcast prezentujący ekran główny do zarządzania innowacyjnością

Dobre dopasowanie formularzy do celów realizacji wyzwania poprawia doświadczenia użytkownika. Ograniczysz tym samym konieczność wprowadzania treści tekstowych ręcznie i przyspieszysz proces ewaluacji pomysłów. Dobrze zaplanowane formularze ułatwią również obsługę systemu z urządzeń mobilnych, z każdego miejsca i o każdym czasie. Pamiętaj, że najlepsze pomysły powstają również w drodze do pracy, a nawet pod prysznicem.


– Radar innowacji

Radary Innovationcast pozwalają na grupowanie sygnałów z otoczenia na przejrzystych i edytowalnych wykresach. W zależności od potrzeb informacyjnych, możesz dowolnie kształtować obszary zainteresowań firmy oraz określać istotność publikowanych informacji. System Innovationcast to świetne narzędzie dla osób, które chcą regularnie monitorować otoczenie Twojej organizacji, w dowolnym miejscu i czasie.

Interfejs systemu Innovationcast prezentujący możliwości monitorowania otoczenia oraz zarządzania innowacyjnością

Monitorowanie konkurentów, klientów oraz wybranych obszarów tematycznych

Publikacja sygnałów z otoczenia zwiększa zaangażowanie pracowników oraz ułatwia dzielenie się wiedza w organizacji. System Innovationcast idzie jednak krok dalej i pozwala na tworzenie celów/obszarów zainteresowań twojej firmy. Obszarem zainteresowań może być Twój konkurent, potencjalny klient, technologia lub inny obszar tematyczny powiązany z Twoją branżą.

Wszelkie informacje powiązane z obszarami zainteresowań Twoi pracownicy mogą publikować za pomocą sygnałów. Dzięki sygnałom zaplanujesz odpowiednią reakcję na zmiany w otoczeniu, zarekomendujesz określone działania, które możesz przypisać do konkretnej osoby w Twojej organizacji. Twój konkurent planuje wprowadzić konkurencyjną technologię? Poproś twoich pracowników o pogłębienie analizy, aby wcześnie zareagować na działania konkurentów!

Interfejs systemu Innovationcast prezentujący możliwości monitorowania otoczenia oraz zarządzania innowacyjnością

– Blog i personalizowane strony

Kolejnym narzędziem wspierającym zarzadzanie wiedzą w organizacji jest funkcjonalność bloga. W systemie Innovationcast można dodawać również personalizowane podstrony systemu. Zaprezentujesz na nich dowolne informacje, takie jak struktura organizacyjna firmy, proces przypływu informacji i dobre praktyki zarządzania innowacją. System Innovationcast to nie tylko świetne narzędzie do zarządzania wiedza w twojej organizacji – ułatwi ono również wdrożenie nowych pracowników!


O systemie Innovationcast

System InovationCast to system do wspólnego zarządzania innowacjami, który pomaga firmom angażować pracowników do współtworzenia i wcielania pomysłów w życie. Dowiedz się więcej jakie korzyści z wdrożenia może osiągnąć twoja firma.