Poznaj radar innowacji systemu Innovationcast

Poznaj radar innowacji Innovationcast

Poznaj radar innowacji Innovationcast

Monitorowanie otoczenia jest kluczowe dla sukcesu każdej organizacji. W dobie natłoku informacji coraz silniejsza jest potrzeba efektywniejszej prezentacji sygnałów z otoczenia osobom decyzyjnym. Z tego artykułu dowiesz się w jaki sposób możesz wykorzystać system Innovationcast dla łatwego monitorowania sygnałów w otoczeniu, działań twoich konkurentów oraz potencjalnych klientów.


Tablet z radarem innowacji systemu Inovationcast do zarządzania innowacyjnością

Monitorowanie otoczenia jeszcze nigdy nie było tak proste.

W systemie Innovationcast możesz prowadzić przejrzystą politykę informacyjną, zostawiając swoim pracownikom dowolność w wyborze publikowanych treści. Czytaj więcej na temat funkcjonalności dodawania obszarów zainteresowań i sygnałów w systemie Innovationcast (link).


Radar innowacji.

Radary Innovationcast pozwalają na grupowanie sygnałów z otoczenia na przejrzystym wykresie radarowym. W zależności od potrzeb informacyjnych możesz dowolnie kształtować obszary zainteresowań firmy oraz określać istotność publikowanych informacji. To świetne narzędzie dla osób, które chcą regularnie monitorować otoczenie organizacji. Radary można eksportować do formatu graficznego SVG, dzięki czemu z łatwością wykorzystasz je w swoich materiałach, prezentacjach i raportach. Poniżej opisano przykładowe zastosowania radaru innowacji:


Interfejs systemu Innovationcast prezentujący możliwości monitorowania otoczenia oraz zarządzania innowacyjnością

Pogłębianie wiedzy eksperckiej

Radar Innovationcast pozwala na grupowanie sygnałów z otoczenia. To Ty decydujesz jakie dziedziny są kluczowe dla Twojej firmy. Na radarze możesz prezentować najważniejsze nowinki technologiczne, raporty, artykuły naukowe lub wywiady z ekspertami. Dzielenie się wiedzą w Twojej firmie będzie przejrzyste i dostępne dla wszystkich pracowników z dowolnego urządzenia.


– Narzędzie do monitorowania działań konkurentów

Radar innowacji pozwala na grupowanie kluczowych sygnałów powiązanych z twoimi konkurentami. Stworzenie personalizowanego radaru pozwoli Ci na bieżąco monitorować aktywność innych firm z Twojej branży. Do każdego z sygnału można dodawać rekomendowane działanie wraz z przypisaną osobą odpowiedzialną za jego wykonanie. Twój konkurent planuje wprowadzić konkurencyjną technologie? Poproś Twoich pracowników o pogłębienie researchu, aby wcześnie zareagować na działania konkurentów.

Grafika prezentująca interfejs systemu Innovationcast odnosząca się do zbierania sygnałów z otoczenia i zarzadzania innowacynością.

Implus do innowacji

Radar Innovationcast to również świetne narzędzie do ostrzegania i wczesnego reagowania na zmiany w otoczeniu. Jeden z Twoich pracowników udostępnił badanie, które potwierdza możliwość wprowadzenia nowej technologii na rynek? Opublikuj wyzwanie i zbierz pomysły na wprowadzenie ulepszeń w Twojej linii produktowej.

Grafika prezentująca interfejs systemu Innovationcast odnosząca się do zbierania pomysłów i zarzadzania innowacynością.

– Automatyczne monitorowanie Internetu

System Innovationcast pozwala również na zautomatyzowane monitorowanie treści w Internecie. W ramach personalizowanego wdrożenia istnieje możliwość ustawienia reguł automatycznego monitorowania Internetu.


O systemie Innovationcast

System InovationCast to system do wspólnego zarządzania innowacjami, który pomaga firmom angażować pracowników do współtworzenia i wcielania pomysłów w życie. Dowiedz się więcej jakie korzyści z wdrożenia może osiągnąć twoja firma.